haber oku

Tavşanlı’da Kick Boks Kuşak Sınavı Yapıldı

Ferhan ~ 19 Aralık 2018 ~ Genel, GÜNCEL, SPOR, Tavşanlı

spor

 

 

Tavşanlı’da Kick Boks Kuşak Sınavı Yapıldı

Her yıl 4 defa yapılan Kick Boks kuşak sınavlarının 2018 yılının sonuncusu Tavşanlı’da başlatıldı. Tavşanlılı sporcularımızın heyecan içerisinde katıldıkları sınav sonucu, 15 sporcumuz bir üst kuşak seviyesine gelmeye hak kazandı.

Bilindiği gibi Kick Boks’da sporcuların resmi müsabakalara katılabilmeleri için Minikler ve Yıldızlarda en az Yeşil kuşak, Gençler ve Büyüklerde en az Turuncu kuşak seviyesine gelmeleri gerekiyor. Tavşanlı’daki başarılı sporcular 2019’da yapılacak Türkiye Açık Kick Boks, Turkish Open ve Türkiye Şampiyonaları’nda derece yaparak Milli Takıma seçilme gayreti içerisinde çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor.

2018 sezonunda Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 2.’cisi olan Eda Nur AKKAYA ve iki farklı branşta Türkiye 3.’cüsü olan Harun DEMİREL ile birlikte Mehmet Eren ÇAKIR, Şakir Mert ELİTOK, Nazmi BAYINDIR, Muhammet Muhittin TOPAL, Sümeyye ÖZDEMİR, Raşit BİLGİLİ, Şevval ALKIR, Fatma DUYSAK, Ali ÇÖLGEÇEN, Remzi ÖZCAN, Serhat Bilal YILDIRIM, Şimal KARATAŞ ve Ferdi ÜZÜLMEZ de önümüzde ki şampiyonalarda madalya alacakları iddiasını sürdürüyor.

Kaynak ; Kütahya Doruk Gazetesi

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt