haber oku

KUTSO’da Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam Ediyor

Ferhan ~ 07 Kasım 2018 ~ EĞİTİM, Genel, GÜNCEL, İŞ DÜNYASI

KUTSO

 

KUTSO’da Mesleki Yeterlilik Sınavları Devam Ediyor

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) koordinatörlüğündeki, motorlu kara taşıtları alım satım sorumlularına yönelik Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı, 01 – 02 Kasım tarihlerinde yapıldı.

Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı alım satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilmiştir.

Bu kapsamda, 2018 yılı Ağustos ayından bu yana Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kurulan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) A.Ş. ile KUTSO işbirliğinde Mesleki Yeterlilik Belgesi başvuruları alınmıştır. 01 – 02 Kasım tarihlerinde, 18 adayın katılımında Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı yapılmıştır.

Sınava giren adaylar, Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için mesleklerine göre tâbi tutuldukları sınavda başarılı olmaları halinde, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanabileceklerdir. Yeni sınavların açılabilmesi için, başvurular devam etmekte olup, başvurmak isteyen adaylar, KUTSO’ya müracaat edebileceklerdir.

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt