haber oku

Kütahya Belediye Meclisinden Örnek Karar

Ferhan ~ 07 Ocak 2019 ~ BELEDİYE, Genel, GÜNCEL

b2

 

 

Kütahya Belediye Meclisinden Örnek Karar

Kütahya Belediye Meclisi ülkemizde örnek teşkil edecek bir karara imza atarak, şehrimizde ikamet eden engelli bireylerimiz ve yüzde 40 engeli olan vatandaşlarımızın yakınlarına su faturasında yüzde 50 indirim uygulama kararı aldı.

3 Ocak 2019 Tarihinde Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binasında Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Başkanlığında gerçekleşen Meclis toplantısında engelli vatandaşlarımızın kendilerinin veya bakmakla yükümlü oldukları eşi, çocuğu, anne, baba veya kardeşinin yüzde 40 engelli olması ve bunu belgelendirmesi halinde yapılacak inceleme sonucunda uygun görülmesiyle birlikte bir adet konut aboneliği su ücretinde yüzde 50 indirim uygulanacak.

Kütahya Belediye Meclisinde konunun görüşülerek karara bağlandığını söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, indirimin tüm engelli vatandaşlarımız ve ailelerine hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Saraçoğlu,”Kütahya Belediyesi olarak görevimiz daha yaşanabilir bir şehir inşa etmek. Hepimiz birer engelli adayıyız. Şehrimizi engelli vatandaşlarımızın rahat edebileceği şekilde dizayn etmeye özen gösteriyoruz. Bizler engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarını, onların hayata tutunmaları noktasında yaşadıkları engelleri ortadan kaldırmak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm hemşehrilerimiz gibi engelli vatandaşlarımızın da her zaman yanındayız.”dedi.

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt