haber oku

KBRN Hizmet Grubu Personeline Eğitim Verildi

Ferhan ~ 07 Kasım 2018 ~ ASAYİŞ, EĞİTİM, Genel, GÜNCEL

AFAD

 

KBRN Hizmet Grubu Personeline Eğitim Verildi

06 – 07 Kasım tarihlerinde Kütahya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce TAMP – Kütahya Kapsamında ana çözüm ortağı olduğu Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu’nda destek çözüm ortağı olarak görev alan kurum ve kuruluş personeline kimyasal, biyolojik, radyolojik, nükleer (KBRN) eğitimi verildi.

Eğitim öncesinde açılış konuşması yapan İl Müdürü Ahmet Ali ARTUN Kütahya’da afet yönetimi özelinde İl Afet Müdahale Planı ve KBRN Hizmet Grubu Operasyon Planı ile ilgili katılımcılara bilgilendirme yaptı.

Arama kurtarma teknisyenleri Namık SELVİ, Halil İbrahim KIZILKAYA, Sadettin BABACAN tarafından verilen eğitimde kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehditler, hizmet grubu özelinde yapılması gereken çalışmalar detaylı olarak ele alınırken ayrıca günlük hayatımızda bu tür tehlikelere karşı alınması gereken tedbirlerden bahsedildi.

Eğitimin son bölümünde katılımcılara, kişisel dozimetre, radyasyon tespit cihazı, kimyasal ve biyolojik numune alma kiti, kimyasal ölçüm cihazı ve kişisel dekontaminasyon seti tanıtılarak, söz konusu cihazların kullanım şekilleri hakkında bilgi verildi.

Kaynak ; İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt