haber oku

KAHVECİ ADAYLARI CANLI YAYINA DAVET ETTİ

Ferhan ~ 12 Ocak 2019 ~ Genel, GÜNCEL, Seçim, SİYASET

CHP

 

KAHVECİ ADAYLARI CANLI YAYINA DAVET ETTİ

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimin partilerin ya da adayların yarıştığı bir seçim olmayacağını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci, “Bu seçime, dönüşmek, kabuğunu kırmak ve gelişmek isteyip; iyi günler ve sağlıklı yarınlar görmek isteyen Kütahya seçmeni damgasını vuracaktır” dedi. Kahveci ayrıca tüm belediye başkan adaylarını canlı yayına davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Eyüp Kahveci, parti il binasında basın açıklaması yaparak, projelerinden bahsetti. Şehirlerin yönetim sistem kapasitesini oluşturma ve geliştirmede siyasi irade, iş dünyası, meslek kuruluşları, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve basınla etkili işbirliği gerektiğine değinen Kahveci, “Şehir yönetimi, son 20 yıl öncesine kadar, mekan, ulaşım, güvenlik, altyapı ve benzeri hizmetlere odaklanan bir yönetim olarak görülmekteyken; özellikle son 10 yıl içerisinde kent cazibesini ve uluslararası bilinirliğini artırmayı sağlayacak, ekonomik boyutu da kapsayan faaliyetlerin yerine getirilmesi olarak genişlemiştir” dedi.

‘KÜTAHYA BU YÜZDEN KAYBETTİ’

Kahveci, “31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan mahalli Seçim, partilerin ya da adayların yarıştığı bir seçim olmayacak. Bu seçime, dönüşmek, kabuğunu kırmak ve gelişmek isteyip; iyi günler ve sağlıklı yarınlar görmek isteyen Kütahya seçmeni damgasını vuracaktır. Futbol takımı tutar gibi parti destekleme dönemi bitmelidir. Kütahya bugüne kadar bu yüzden kaybetmiştir. Diğer partilerin adayları da kaliteli ve alanlarında donanımlı kişilerdir. Ancak, amaç sadece kişiliklerimizin iyi olması değil, Kütahya için yapacaklarımızın da ortaya konması ve halkımız tarafından kabul görmesidir. Hangi partiden ve hangi görüşten olursa olsun, bu seçimin yerel mahalli seçim olduğunun bilincinde olup, Kütahyanın gelişmesinde ve dönüşmesinde bize inanmış, gönül vermiş ve sevgisine nail olma şerefi vermiş seçmenlerimizin destekleri, halkımın teveccühü ile bu yerel seçimlerde bir tarih yazılacak ve dönüşüm başlatılacaktır. “Ayağa kalkacaksan halk için kalk” düsturu ile Hak adına adaleti, barışı, ekonomik refahı ve kentin dönüşümünü tesis etmek için yola çıktım ve Kütahya halkının aradığı adayın ben olduğumu iddia ediyorum” diye konuştu.

‘UŞAK, AFYON, ESKİŞEHİR’E DÖNÜN BİR BAKIN’

TÜİK raporuna göre Kütahya’nın Ege Bölgesinde en yaşlı il unvanını aldığını belirten Kahveci, “Arkadaşlar, Bizim oğlan evden göçtü, gitti. Sen, ben kaldık sadece. Kütahya’mızda son 3 ayda 2000’e yakın çalışan işinden oldu. Önümüzdeki dönemde daha işinden, yurdundan olacaklar var. Türkiye ve Kütahya bir türbülanstan geçiyor. Bu süreci hangi etkili ve yetkili kişi(ler), nasıl yönetmeyi düşünüyor? Bu gençler ne olacak? Kütahya bugüne değin hep verip kaybeden taraf oldu. Bundan böyle katma değer oluşturup, kazanan taraf olacaktır.
Andım var, bunu tüm kurumlarla koordinasyon içinde çalışarak başaracağım Allah’ımın izniyle. Milletvekilleriyle, Valisiyle, Ticaret ve Sanayi Odasıyla, Esnaf Odasıyla, İl Özel İdaresiyle, OSB’yle, esnafıyla, iş adamıyla, sanayicisiyle, Üniversitesiyle, STK’sıyla, Meslek Kuruluşlarıyla, Kamu Kurumlarıyla ve Basınıyla etkin işbirliğiyle Kütahya’mın gelişim yol haritası’nı çıkararak önünü açmak için Kütahya belediyesi’ni topyekün çalışma seferberliğine sokacağım” ifadelerini kullandı.

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt