haber oku

“İstihdam’a Giden 3 Boyutlu Yol”

Ferhan ~ 04 Ocak 2019 ~ EĞİTİM, Genel, GÜNCEL, Tavşanlı

proje

 

 

“İstihdam’a Giden 3 Boyutlu Yol”

Tavşanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Erasmus+ Mesleki Eğitim ve Personel Hareketliliği kapsamında hazırlanan “İstihdam´a Giden 3 Boyutlu Yol” projesi için İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT´i ziyaret etti, proje hakkında bilgi verdi.

Proje ile Tavşanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Metal Teknolojisi ve Makina Teknolojisi alanından toplam 17 öğrenci, 3 refakatçi öğretmen eşliğinde Avusturya ve Almanya´da 3 hafta süresince eğitim alacaktır.

Öğrencilerin; geleceğin sanayi devrimi olarak adlandırılan ve hızla yaygınlaşan 3 boyutlu yazıcılarla baskı alma (Katma Üretim Teknikleri) ve 3D Tasarım (CAD) konusunda uygulamalı eğitim ve bu alanda faaliyet gösteren işletmelerde staj yapma fırsatı yakalamış olacaktır.

Yapılacak eğitim ve staj faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilecek hareketlilik faliyetleri sonunda projeye katılan öğrencilerin istihdam olanaklarının artması, Kütahya ve Ülkemizin mesleki eğitim kalitesinin artmasına olumlu katkı yapması beklenmektedir.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü BAŞYİĞİT, projede emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti, başarılar diledi.

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt