haber oku

Genç MÜSİAD’da Karabulut Dönemi

Ferhan ~ 31 Aralık 2018 ~ Genel, GÜNCEL, İŞ DÜNYASI

müsiad

 
Genç MÜSİAD’da Karabulut Dönemi

Genç MÜSİAD 1. Olağan Genel Kurulu Genç MÜSİAD üyelerinin katılımıyla Hilton Otelde düzenlenen toplantı ile yapıldı. Olağan genel kurulda oy çokluğuyla Ahmet Karabulut yeni başkan olarak seçildi.

VATANI KİMSESİZ BIRAKMADIK

Genç MÜSİAD eski başkanı Ahmet Muhammet Tosun yaptığı açıklamada “7 Eylül 2015 tarihinde göreve geldiğimden bu yana benimle birlikte maddi ve manevi hiçbir karşılık beklemeden gece gündüz çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Veren el alan elden üstündür hadisi şerifinden dolayı veren el olmaya kazancın onda dokuzu ticarettedir hadisi şerifinde ki düsturla mazhar olmaya çalıştık. Görev yaptığım süre içerisinde elimizi hatta başımızı taşın altına koymakta hiç tereddüt göstermedik. 15 Temmuz diye tarihimize şanlı harflerle yazılan kurtuluş destanımızda hepimiz başkomutanımızın emriyle sokakları sahipsiz, vatanı kimsesiz bırakmadık. Bu ülkeye el uzatmak isteyenler bilsin ki her mecrada kanımızın son damlasına kadar o elleri kırmak için çarpışacağız. Ve yine o hainler bilsin ki, biz yalnız değiliz. Türkiye Orta Asya’dan balkanlara hatta Afrika’dan Avrupa’ya kadar uzanmış kadim bir çınardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi Türkiye kendileri gibi bir kabile devleti değildir. Bizi öyle sananlara karşı yurt içinde 86 şube yurt dışında 78 farklı ülkede toplamda 208 nokta ile faaliyet veren MÜSİAD 5000 den fazla cevval ve pırıl pırıl gençliğine diyorum ki, şu an sizin gençliğiniz nerede hangi hırsızlığın hangi hain planları içerisinde işte tam bu yüzden sermayesi hırsızlık hainlik ve vahşet olan kendini dünya lideri sanıp bize parmak sallayanlara diyoruz ki, vallahi yenileceksiniz. Başkanlık görevini devralacak kardeşimize ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

AMACIMIZ KÜTAHYA’YA NE YAPABİLİRİZ

Genç MÜSİAD yeni başkanı Ahmet Karabulut “MÜSİAD demek yaptığı işi, yaptığı ticareti İslami bir şuur içerisinde helal ve ahlaklı bir dairede yapmak demektir. İşte tüm bu esaslarla dahil olduğum genç MÜSİAD ailesinde bu görevi almak şahsıma nasip olmuştur. İlk bu yola çıkarken değerli başkanım Ahmet Muhammet  ve genç arkadaşlarımızla birlikte memleketimizde istihdama  daha nasıl katma değer sağlarız. İstişarelerde bulunmakta tüm bunları yaparken pek çok alanda sosyal sorumluluk projelerini oluşturmak, farkındalıklar ortaya çıkarmak en temel hedefimizdir. Çünkü biz inanıyoruz ki doğumdan ölüme giden bu yolculukta asıl olan gök kubbede hoş bir seda bırakmak imiş. Allah’ın izni ile bugünden itibaren yönetim kurulu arkadaşlarımız ve genç üyelerimizle birlikte Kütahya’mıza ne gibi yatırımlar yapabiliriz. Bir ve beraber olarak neler ortaya koyabiliriz. Tüm bunların değerlendirmelerini yapacağız ” dedi.
MÜSİAD Kütahya şubesi başkanı Yılmaz Kırdar ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhterem Kılıç MÜSİAD ve Genç MÜSİAD şube başkanları ve üyeleri katıldı.

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt