haber oku

“Edebiyat Sokağı” Sosyal Bilimler’de

Ferhan ~ 23 Mayıs 2017 ~ EĞİTİM, FOTO HABER, Genel, GÜNCEL

edebiyat

“Edebiyat Sokağı” Sosyal Bilimler’de

Kütahya Sosyal bilimler lisesi okul yönetimi Edebiyat öğretmenleri ve öğrencilerle birlikte Sosyal bilimler ve edebiyat alanında nitekilkil bilim insanlarına topluma kazandırmak amacıyla bir proje geliştirerek okul içinde ‘Edebiyat Sokağı’ kurdu.

Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi, okullardaki eğitim anlayışına yaptıkları yeni ‘Edebiyat Sokağı’ projesi ile yeni bir soluk kazandırdı. Temel hedefi ülke yönetiminde söz sahibi bireyler yetiştirmek olan Kütahya Sosyal Bilimler Lisesi, sosyal bilimler ve edebiyat alanında da nitelikli bilim insanlarına topluma kazandırma konusunda hayli iddialı. Kapıları daima yeniliği açık olan okulun son katında yönetimin liderliği, öğrencilerin gayretleri ve edebiyat öğretmenlerinin rehberliğinde çok güzel bir edebiyat sokağı oluşturuldu. Bilginin, sanatın edebiyatla kucaklaştığı bu sokakta Türk edebiyatına dair her türlü bilgiye yer verildi. Tarihte bir yolculuğa çıkartan sokakta, Osmanlı döneminden Cumhuriyetin ilk yıllarına kadar bilgiler veriliyor. Kültür tribünü, okuma köşeleri, dinlenme bölümleri, LYS çalışma masaları, öğrenme koridoru, edebiyatımızda ilkler, alfabemizin serüveni, halk ozanlarımız ve daha birçok bölümleriyle bugünlerde “Edebiyat Sokağı” görücüye çıktı.

Kurulan ‘Edebiyat sokağı’ ile ilgili öğrenciler okula kazandırılan bu sokağın motivasyonlarını artırdığını, ayrıca sokağın bir bölümünde yer alan bilgi koridorunda da, LYS için  gerekli bilgilerin yer almasının kendileri için büyük bir avantaj olduğunu ifade ettiler. Okul müdürü Ahmet İren; “Sokağı hazırlamamızda iki önemli faktör etkili oldu: Birincisi, okulumuzu cazip hale getirip öğrencilerimizin severek okula gelmelerini sağlamak; ikincisi ise estetikle bilgiyi servis etmek. Şimdilik “Edebiyat Sokağı” açtık, inşallah ilerleyen zamanlarda diğer dersler içinde çalışmalarımız olacaktır. Sokağın hazırlanmasında edebiyat öğretmenimiz Hakan BENGÜL’e , bizleri yalnız bırakmayan öğrencilerimize ve velilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt