haber oku

“Cumhuriyetten Günümüze Veremle Mücadele”

Ferhan ~ 12 Ocak 2019 ~ EĞİTİM, Genel, GÜNCEL, SAĞLIK, VALİLİK

Veremle Mücadele

 

“Cumhuriyetten Günümüze Veremle Mücadele”

72. Verem Eğitim ve Propaganda haftasında Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kütahya Verem Savaş Derneği Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri düzenlenen bir törenle takdim edildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen ödül törenine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Sağlık Müdürü İsmail Zehir, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Erkan Gaygısız, Kütahya Verem Savaşı Derneği Başkan Vekili Nihat Arslan, yarışmada derece kazanan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Verem ile mücadelenin önemine ve bu kapsamda yapılan çalışmaların Ülkemiz ve Kütahya’da başarılı bir şekilde yürütüldüğüne dikkat çekilen programda, Kütahya’dan tarihi fotoğrafların yer aldığı “Cumhuriyetten Günümüze Veremle Mücadele” isimli slayt gösterisi yapıldı.

Dereceye giren öğrencilerin şiir ve kompozisyonlarını okumasının ardından İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Kıvanç Doğan, Hatice Kübra Koruk, Zerennur Kalkandelen, Gülsüm Berre Kıvrak, Kader Karataş, Rabia Sinan, Hilal Akpınar, Büşra Yalçın ile Ümran Ata’ ya ödülleri verildi.

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

DPÜ 12 Üniversiteyle Uluslararası ...
yazar
  üst alt