haber oku

Yeni Emniyet Müdürü Gülnaz

oğuzhan kılıç ~ 14 Şubat 2014 ~ ASAYİŞ, GÜNCEL

Mehmet Gülnaz

Yeni Emniyet Müdürü Gülnaz

Yayınlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesiyle merkeze alınan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık yerine Polis Baş Müfettişi Mehmet Gülnaz atandı. Yeni Emniyet Müdürü Gülnaz’ın önümüzdeki günlerde Kütahya’da göreve başlaması bekleniyor.

Geçtiğimiz gün Resmi Gazetede yayınlanan Emniyet Müdürleri Kararnamesiyle aralarında Kütahya’nın da bulunduğu 27 ilin emniyet müdürleri değiştirildi. Bu değişikliğe göre 19 Mayıs 2011 yılında ilimize atanarak göreve başlayan Kütahya Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık merkeze alınarak yerine Polis Baş Müfettişi Mehmet Gülnaz atandı. Kütahya Emniyet Müdürlüğüne atanan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz’ın önümüzdeki günlerde göreve başlaması bekleniyor.

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü görevine başlayacak olan Mehmet GÜLNAZ kimdir;
1974 yılında Polis Kolejine girmiş ve 1980 yılında da Polis Akademisinden Komiser Yardımcısı olarak mezun olduktan sonra İzmir’de göreve başlamıştır.

1985 yılına kadar Komiser rütbesi ile İzmir Asayiş Şubesi Hırsızlık ve Cinayet Bürolarında görev yaptıktan sonra Venezuella’nın Karakas Büyükelçiliğine Güvenlik Ataşesi olarak atanmıştır.

Yurt dışında 3 yıl kaldıktan sonra sırasıyla Erzurum, Mardin ve Batman illerinde şark görevlerinde bulunmuş ve 1992–1999 yılları arasında Manisa İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 1999–2003 yıllarında İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet GÜLNAZ, 2003 Aralık ayında çıkan kararnameyle Bingöl İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

2006 Mayıs ayına kadar bu görevini sürdürdükten sonra Ankara Teftiş Kurulu Başkanlığı Polis Başmüfettişi görevine getirilen Mehmet GÜLNAZ’ daha sonra 12.07.2006 tarihi itibari ile İzmir-Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü’ne atanmıştır.
Aynı zamanda 1997 yılında Celal Bayar Üniversitesinde Yüksek Lisansını da tamamlayan Mehmet GÜLNAZ evli ve 3 çocuk babası olup, ABD ve Almanya’da Terör konusunda değişik tarihlerde açılan kurslara da iştirak etmiş olup, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

Parasını alamayınca 4. Kattan atlamak is...
yazar
AKÜ BAKIMI NASIL YAPILIR Motosikle...
yazar
Kısa bir deneme: "Umutsuz" 'Yorgunum'...
yazar
Hayat Rehberi Size bir teklifte bul...
yazar
Sahi sizi kaç kişi anladı? Veya anlayan ...
yazar
  üst alt