haber oku

Saraçoğlu’ndan Ekmek İndirimine Destek

Ferhan ~ 05 Aralık 2018 ~ BELEDİYE, EKONOMİ, Genel, GÜNCEL, İŞ DÜNYASI

ekmek

 

Saraçoğlu’ndan Ekmek İndirimine Destek

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, son günlerde yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı başlatılan Enflasyonla Topyekun Mücadele Kampanyasına ürünlerinde yüzde 30 oranında indirimle destek veren Ekmekçioğlu unlu mamüllerini ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uyup, Enflasyonla Topyekun Mücadele Kampanyasına destek vermek ve halka daha ucuza ekmek sunmak için tüm ürünlerimizde yüzde 30’luk bir indirime gittiklerini söyleyen işletme sahibi Hikmet Ekmekçioğlu, “Bu ekmek tüm bayilere 90 kuruşa gidiyor, siz poğaçayı bayiye götürdüğünüzde 90 kuruşa alıyorlar. Eğer bu fiyatlardan zarar ediyorsak bütün fırıncılar zarar ediyor. Bizim fırınımızın bir farkı var biz bayiye vermiyoruz, bayi fiyatına direkt vatandaşımıza satıyoruz. Cumhurbaşkanımızın tavsiyelerine uyarak ürünlerimizde indirim uyguluyoruz.” şeklinde konuştu.

Ekmekçioğlu Unlu Mamülleri’nin başlatmış olduğu indirim kampanyasına destek vermek için ziyarette bulunan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Öncelikle Hikmet Bey’e ve Ekmekçioğlu unlu mamüllerine şahsı adına çok teşekkür ediyorum. Tüm Kütahya’ya örnek olacak bir davranışı gösterdiler. Cumhurbaşkanımızın tüm firmalara bu konudaki talimatlarını biliyoruz. Halkın en çok ihtiyacı olan ekmekte bu şekilde bir indirim uygulamalarından dolayı Cumhurbaşkanımız ve Belediyemiz adına çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Ekmeğin Kütahya’daki diğer yerlerde 1.25 TL’den satıldığını ama burada 90 kuruştan satışa sunulduğunu söyleyen Başkan Saraçoğlu, “Kütahya da bildiğiniz gibi 250 gr. ekmek 1,25 TL’den satılıyor. Ama bu fırınımız ekmeği 90 kuruştan satışa sunuyor. Ev ekmeği dediğimiz 750 gr. ekmek Kütahya’da 3.50 TL’den satılıyor. Bu fırınımızda 2.50 TL’den satışa sunuluyor. Simit ve poğaçalar Kütahya’da 1.25 TL’den satışa sunuluyor. Bu fırınımızda 90 kuruştan satışa sunuluyor. Ekmekçioğlu Unlu Mamülleri ürünlerinde %30 oranında bir indirim uyguluyor. Ve bu uygulamadan dolayı ben Hikmet Bey’e halkımız adına çok teşekkür ediyorum. Diğer fırın işletmelerimizi de benzer indirimlere davet ediyorum. Ve kendilerine bu duyarlı davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyaret amacının bir işletmenin reklamını yapmak olmadığını ifade eden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Biz burada asla bir işletmenin reklamını değil, kendi kârından fedakârlık ederek toplumun ihtiyacına cevap veren bir hizmeti duyurmak istiyoruz. ” Dedi.

||


habere yorum yapın


Köşe Yazarları

  Başkan Saraçoğlu Hayrat Açılış...
yazar
  üst alt